از لمسه کاری دیوار چه میدانید؟

شاید شما نیز نام لمسه کاری را شنیده باشید، اما از آن چه میدانید؟ به صورت خلاصه قرار دادن پارچه یا چرم روی سطح دیوار با متدهای ،خاص لمسه کاری نام دارد. در این متد پارچه یا چرم با مدلهای خاصی حالت پیدا کرده و فرم فرو رفته و برآمده به خود می گیرند. جنس پارچه مورد استفاده برای این منظور را میتوان با توجه به دکوراسیون فضا از میان گزینههای مختلفی چون ،ابریشم ساتن کتان جیر تافته و چرم انتخاب کرد.

چرا لمسه کاری؟
اگر فرد لاکچری پسندی هستید لمسه کاری می تواند انتخاب خوبی برای تغییر دکوراسیون منزل شما باشد. شاید کاربرد لمسه کاری در مقایسه با نصب کاغذ دیواری کم تر باشد اما این فقط به خاطر هزینه زیادی است که در بر می گیرد. در واقع لمسه کاری را میتوان یک متد لوکس و گران برای دکوراسیون دانست که معمولا برای دکور بخشهای خاص یک فضای باشکوه به کار می رود.
البته نباید این را فراموش کرد که پارچه در مقایسه با رنگ پتینه کاغذ دیواری ،بلکا رومالین و بسیاری از موارد دیگر ماندگاری بیش تری دارد اما به شرط این که از آن به خوبی مراقبت کنید.

 

برای نصب لمسه در دکوراسیون داخلی روی دیوار باید ۵ مرحله زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید
پیش از اجرای طرح باید سطح دیوار را کاملا بررسی کنید و مشکلاتی مثل ترک ،خوردگی، نم زدگی و آلودگی را برطرف نمایید همچنین ممکن است نیاز به برداشتن پریز و کلید باشد. توجه کنید که پس از اجرای لمسه انجام این کارها دشوار خواهد شد و با اتلاف هزینه و زمان همراه است پس قبل از شروع به این نکات دقت کنید.
پس از مشخص شدن ،دیوار یک لایه از پلی استر با ضخامت ۳۰ سانتیمتر روی آن ایجاد کنید. این لایه باعث بعد پیدا کردن سطح دیوار می شود و در نقش عایق صدا و حرارت نیز عمل میکند لبه های دیوار را با نوارهای چوبی پهن، فریم بندی کنید. ضخامت این نوارها حدودا ۴ میلیمتر می باشد. این مرحله به اجرا و اتصال پارچه مربوط است. توجه داشته باشید که زیر پارچه نباید هوا بگیرد. از این رو باید تا جایی که امکان دارد آن را بکشید. سپس با استفاده از منگنه یا چسب برای فیکس کردن لبه های روکش اقدام نمایید. در آخرین گام باید با توجه به طرح مورد نظر و فاصله های منظم، فرم مورد نظر خود را روی پارچه پیاده کنید.

 

لمسه
لمسه

آیا لمسه کاری فقط مختص دیوار است؟

خیر، لمسه کاری برای تغییر ظاهر درب های قدیمی، پشتی کنسول و صندلی های بزرگ نیز به کار میرود

مزایای لمسه کاری
دارای عملکرد عایق صوتی
قابل شستشو
انعطاف پذیری مناسب
پوشاندن عیوب دیوار

معایب لمسه کاری
پارگی در صورت عدم مراقبت عدم امکان رنگ پذیری مجدد

 

اجرا و اتمام لمسه

اجرای لمسه
اتمام لمسه

نمونه کار های لمسه کاری